į pirmą puslapį

Įvykių archyvas visos naujienos

Trakų parapijiečiai susitiko su Vilniaus arkivyskupijos „Caritas“ atstovais
Paskelbta: 2016-02-17 08:41:57

Vasario 3 d. Trakų parapijos namuose įvyko susitikimas Carito (lot. gailestingoji meilė) organizacijos atstovais, kurie pristatė programą „Artumas“. Susitikime dalyvavo Vilniaus arkivyskupijos Caritas direktoriaus pavaduotoja karitatyvinėms veikloms parapijos Margarita Vyskupaitienė, programos „Artumas“ vadovė Žydrūnė Liobikaitė ir programos kuratė šv. Jono Bosko parapijoje Jūratė Versekėnienė. Susitikimo tikslas – padėti parapijos bendruomenei tapti Kristaus mokinių bendruomene, dalintis tikėjimu, viltimi ir gyvenimu su teritorijoje esančiais sergančiais, neįgaliais, vyresnio amžiaus žmonėmis bei jų artimaisiais.

Lietuvoje Carito organizacija jau mini savo veiklos 25 –metį. Tačiau iki 2010 m. nebuvo organizuota lankomoji priežiūra namuose. Tačiau buvo savanoriškų iniciatyvų, kurių metu savanoriai lankė senyvo amžiaus, neįgalius, pagalbos reikalingus žmones namuose, jiems padėjo, su jais bendravo. Nuo 2010 m. spalio mėn. ši veikla vyksta organizuotai. Joje veikia įdarbinti žmonės (galintys visą savo darbo laiką skirti senyvo amžiaus, vienišų žmonių pagalbai) bei savanoriai (įsipareigojantys 1 – 2 kartus per savaitę lankyti pagalbos reikalingą žmogų namuose).

Carito atstovės su parapijiečiais pasidalino savo patirtimi, kaip vyksta ši veikla, su kokiomis kliūtimis susiduriama, kokių klaidų reikėtų vengti. Taip pat kvietė kiekvieną iš mūsų pažvelgti aplink save ir padėti labiausiai stokojantiems ir nuskriaustiesiems broliams ir sesėms, kaip tai darė Jėzus.

Parengė Jolanta Zakarevičiūtė

Akimirkos iš renginio (nuotraukos Tado Ringio). 

 2016-02-03 2016-02-03 2016-02-03     2016-02-03

 

aukstyn
Jono Pauliaus II piligrimų kelias