į pirmą puslapį

Įvykių archyvas visos naujienos

Trečiasis Advento sekamdienis - džiaugsmo sekmadienis
Paskelbta: 2018-12-18 14:31:44

Šį sekmadienį šventėme „Gaudete“ – džiugesio arba Rožių sekmadienį. Tai trečiasis – Advento pusiaukelės sekmadienis, kai violetinės spalvos liturginiai rūbai pakeičiami į rožių spalvos. Jis žymi, kad susikaupimo ir atgailos laikotarpis jau pradės eiti į pabaigą, skelbdamas apie viltį – Jėzų Kristų – „pumpurą, kuris pražys iš Jesės šaknies“ (Iz 11, 1).

Rožių spalvos liturginių rūbų („Laetare“ – Gavėnioje ir „Gaudete“ – Advente) sekmadienio paprotys siejamas su popiežiška tradicija, kai po džiaugsmo ir vilties sekmadienio šv. Mišių popiežius pargrįždavo su rože rankoje. Šią tradiciją dar 1051 metais popiežius Leonas IX pavadino „senu papročiu“.

XVI a. paprotys peraugo į kasmet popiežiaus parnešamą jau nukaldintą aukso rožę (lot. „Rosa Aurea“), kuri palaiminta buvo dovanojama kaip ypatingos pagarbos ir tėviškos meilės ženklas išskirtinėmis progomis miestams, garsioms bazilikoms ar didžiausios pagarbos nusipelniusiems asmenims.

Tokią aukso rožę popiežius Pranciškus kaip votą padovanojo Trakų Dievo Motinai, Švč. Mergelei Marijai – Lietuvos Globėjai apsilankymo Lietuvoje metu, taip išreikšdamas ypatingą pagarbą piligrimų pamaldumu ir malonėmis garsiam Trakų Dievo Motinos atvaizdui, kurio vainikavimo popiežiškomis karūnomis 300 metų jubiliejų šiemet minime.

Popiežius Pranciškus ir popiežius Benediktas XVI Aukso Rožę yra padovanoję Fatimos Dievo Motinai taip pat malonėmis garsiai Gvadalupės Švč. Mergelei Marijai.

aukstyn
Jono Pauliaus II piligrimų kelias