į pirmą puslapį

Įvykių archyvas visos naujienos

Žemaičiai stebina pamaldumu
Paskelbta: 2018-05-29 19:24:26

Trakų Dievo Motina vėl sulaukė Telšių katedros parapijiečių apsilankymo. Kas savaitę, vis naujos piligrimų grupės iš Žemaitijos. Šį trečiadienį, gegužės 23 dieną, atvyko Telšių vyskupijos katechetikos centro maldininkai ir jų vadovas mons., eduk. m. lic. kunigas Rimantas Gudlinkis. Klausiau kunigo, ką tokio gražaus pasakoja savo parapijiečiams apie Trakų Dievo Motina, kad jie su tokiu užsidegimu keliauja kelis šimtus kilometrų pasimelsti čia, Trakų žemėje: ,,Sakau, kad Trakų Dievo Motinos paveikslas beveik toks pat svarbus kaip ir Žemaičių Kalvarijos“ – kalbėjo kun. R.Gudlinkis. Taip pat pridūrė, kad sulauksime dar daugiau piligrimų iš Žemaitijos, nes tai tik pirmosios grupės.

Sulaukus tiek daug dėmesio iš Žemaitijos, iš kelis šimtus kilometrų nutolusio krašto, krašto, kuris nenuginčijamai garsėja išskirtiniu pamaldumu, norom nenorom pradedi galvoti, o kodėl gi artimesni kaimynai ne tokie aktyvūs.

Mišių metu, kunigas sakė pamokslą apie atsidavimą Dievo valiai. Dauguma iš mūsų susikuriame svajones, prisigalvojame kaip viskas klostysis, bet jeigu nevyksta taip kaip planavome, dažnas palūžta, tampa piktas, be noro veikti. Krikščioniško mąstymo principu tokia situacija reiškia, jog Viešpats paruošę mums kitą kelią. Supratusiems maldos žodžius „Viešpatie, teesie tavo valia“, vidus išsilaisvina ir su džiaugsmu priimi kiekvieną Dievo siųstą akimirką, pradedi matyti naujus atsiveriančius kelius.

R.Gudlinkis taip pat kalbėjo apie gerumą: gerumą ne tada kada patogu, ne tada kada gera pačiam, ne tada kuomet taip diktuoja pareiga, o gerumą kitam, kada to iš tiesų reikia. Chaotiškai bėgdami nematome, kad šalia esančiam reikia tavo gerumo, pagalbos. Gerumo reikia visur ir visada.

Dana Zacharevičienė
Fot. Dana Buinickaitė

Daugiau nuotraukų rasite mūsų Facebook paskyroje.

aukstyn
Jono Pauliaus II piligrimų kelias