į pirmą puslapį

Įvykių archyvas visos naujienos

Tūkstančiai piligrimų aplankė Trakų Dievo Motiną, Lietuvos globėją
Paskelbta: 2016-09-20 10:26:14
Trakinių atlaidai - Spalvotųjų šypsenų šventė 2016. Dorte Skoczyk nuotrauka

Rugsėjo 1–8 d. Trakuose vyko didieji Švč. Mergelės Marijos Gimimo atlaidai (Trakinės). Aštuonias dienas piligrimai ne tik iš Lietuvos, bet iš aplinkinių šalių keliavo į Trakus pasimelsti prie stebuklingojo Trakų Dievo Motinos, Lietuvos globėjos paveikslo. Kiekviena atlaidų diena buvo skirta tam tikram Vilniaus Arkivyskupijos dekanatui ir Trakų dekanato parapijai, iš kurių organizuotai, lydimi savo kunigų atvyko piligrimai.  Istorinėje, Vytauto Didžiojo laikus menančioje šventovėje, lankėsi piligrimai iš Varėnos, Vilniaus II-ojo, Vilniaus I-ojo, Švenčionių, Ignalinos, Kalvarijų, Naujosios Vilnios ir Šalčininkų dekanatų, bei iš Lentvario, Grigiškių, Rykantų, Senųjų Trakų, Rūdiškių, Paluknio, Vaidotų, Juodšilių, Parudaminio parapijų.

Šv. Mišios buvo aukojamos 4 kartus per dieną lietuvių ir lenkų kalbomis.

Rugsėjo 3 d., šeštadienį, į Trakų Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bažnyčią rinkosi tradicinės - ekstraordinarinės liturgijos piligrimai. Tradicines šv. Mišias "Salve Sancta Parens" Trakų Dievo Motinos garbei celebravo kun. Alionidas Budrius, pamokslą pasakė Kauno tradicinės liturgijos bendruomenei šv. Mišias aukojantis Skriaudžių parapijos klebonas, kun. Arūnas Simonavičius. Patarnavo Vilniaus šv. Kryžiaus bažnyčios (bonifratrų) ir Micaičių bažnyčios patarnautojų asista, giedojo penkių Vilniaus, Kauno, Klaipėdos scholų bei kiti giedotojai.

Pagrindinę atlaidų dieną, sekmadienį, atlaiduose dalyvavo ir Šv. Mišias celebravo Vilniaus Arkivyskupijos arkivyskupas metropolitas Gintaras Grušas. Po Šv. Mišių Reinės aikštėje vyko šeštą kartą Trakų parapijos bendruomenės organizuojama Spalvotųjų šypsenų šventė, į kurią rinkosi ne tik parapijiečiai, bet ir Trakų miesto svečiai.  Šventėje koncertavo pramoginės muzikos kolektyvas „Allegreto Band“, Darius Pranckevičius ir Trakų parapijos jaunimas, Gabrielė Gvazdikaitė ir Kauno šlovinimo grupė, džiugino vaikai iš Šokių ir fitneso studijos „Sole“, Vilniaus lenkų teatras Studio pristatė muzikinį spektaklį „Kabareto repeticija. Osiecka dar kartą“.

Šių metų šventė buvo skirta paminėti Gailestingumo metus. Parapiječiai ir svečiai kartu augino Gailestingumo medį, kiekvienas norintis galėjo praeiti Mažuoju piligrimystės keliu, veikė kūrybinės dirbtuvės, kurių metu kartu su dailininke Edita Tamulyte ir maži ir dideli piešė bendrą Trakų miesto paveikslą. Renginio dalyviai buvo vaišinami naminiais kepiniais, kareiviška koše. Šventės pabaigoje burtų keliu buvo apdovanoti Mažojo piligrimystės kelio dalyviai. Pagrindinį prizą, skrydį oro balionu, laimėjo piligrimė iš Garliavos.

Paskutinę atlaidų dieną, rugsėjo 8 d., piligrimai, sausakimšoje istorinėje Trakų šventovėje, šventė Švč. Mergelės Marijos gimimo iškilmę. Šv. Mišias celebravo Jo eminensija kardinolas Audrys Juozas Bačkis.

Akimirkos iš šventės. Daugiau nuotraukų rasite mūsų Facebook puslapyje.

aukstyn
Jono Pauliaus II piligrimų kelias